Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
A migráció és a baloldal hagyományokat, erkölcsöt, vallást relativizáló, totális jellegű gondolatvilága miatt áll támadás alatt Európában a kereszténység, a zsidó-keresztény kultúrkör. Interjú.
„Európaiként és magyarként mi a legfőbb tétje a májusi európai parlamenti választásoknak?
Ezidáig éppen az adta az unió sikerét, hogy az Európai Egyesült Államok elképzelésének erőltetői ki tudtak egyezni a nemzetek Európájának harcosaival. De Gaulle tábornok és Jean Monnet is e két homlokegyenest eltérő elképzelés híve volt, de visszatekintve azt mondhatjuk, hogy ki tudtak egyezni egymással. Ehhez komoly empátia kellett, mintkét részről. A két szféra együttműködése hozta létre az egész Európa jövőjéért felelős politikusok generációját és lendítette előre az integrációt. Nem szabad elfelejtenie senkinek, hogy az integráció mélyülése, például az egyhangúság elvének többségi elvvel történő felváltása, nem a megegyezésre való hajlam kötelezettségét oldotta el, hanem éppen ellenkezőleg, az egymás megértésére való törekvés gyümölcse. Mára ez az ősi tudás tűnt el az európai politikai elitből.
Magyarország fel van készülve arra, hogy ötezer ember megjelenjen Röszkénél, a határon?
Igen, fel vagyunk készülve. A határzár erős és stabilan áll. A magyar kormány tudja garantálni a magyarok biztonságát, de nekünk is egyszerűbb lenne, ha az unió vezetői számára is ez lenne a prioritás. Sajnos a helyzet azonban nem ez, Brüsszeltől továbbra sem kapunk érdemi segítséget a határvédelemhez. Mindenkinek jobb lenne, ha ebben változás állna be, de különösen jó lenne az európai választópolgároknak.
Lát reális esélyt arra, hogy május után az Európai Néppárt is visszataláljon a gyökereihez, észhez térjen? Május után a Fidesznek a Néppárton belül lesz helye, vagy a bevándorlásellenes erőkkel kell új frakciót alapítani?
Az Európai Néppárt folyamatosan körbeudvarolja a baloldalt, a liberálisokat és zöldeket. Mi azt reméljük, hogy lesz még lehetőség ennek a stratégiának az újragondolására, mert ez a 22-es csapdája: a Néppárt ugyanis ciklusról ciklusra gyengül, egyre inkább szüksége van baloldali pártokra a befolyása fenntartásához, de pont a baloldali nyitás miatt mindig tovább is gyengül a pártcsalád, hiszen emiatt a hagyományos jobboldali támogatók sorra pártolnak el tőlük. Mindeközben a Fidesz, amelyik jobbra tart, a Néppárt egyre sikeresebb tagja. A mi megítélésünk szerint ebből világos, hogy az Európai Néppártnak a politikai spektrum jobboldalára kell visszajönnie. Ha nem így lesz, akkor sincs tragédia. Akkor is az álláspontunk fogja meghatározni az üléspontunkat, és abban a pártcsaládban fogjuk megtalálni a jövőket, amely a politikánknak – amely a határok védelmére, a tömeges migráció megállítására és a nemzetek Európájának a gondolatára épül – teret enged.